سلام به دوستان کنکوری مقاله‌ای که امروز براتون نوشتم درباره نحوه مطالعه فیزیک هست که در کنکور تجربی ۲۵ تا ۳۰ سوال رو به خودش اختصاص میده و ضریب ۲ داره!

فیزیک درسی مفهومی که برای فهم بهتر افراد به فرمول تبدیل شده در واقع یه سری افراد نابغه نشستن این مفاهیم رو کشف کردنو برای تعمیم دادنش اونارو تبدیل به فرمول کردن…

پس نتیجه میگیریم که میشه سوالای فیزیک رو با مفهوم و یه سری محاسبات کوچیک به جای اون فرمول های پیچیده حل کرد.

شما برای فیزیک نیاز به یه ابزار کمک آموزشی مناسب دارید که اولا نیاز شمارو برای فهم عمیق فیزیک فراهم کنه و در کنار اون با زدن تست در فیزیک به تسلط برسید!

بهترین روش درس خوندن فیزیک به اینصورت است که شما اول باید کتاب رو بخونید چون رفرنس اصلی کتاب هست و بعد از مطالعه کتاب و حل مثال های کتاب رو بیارید به ابزار کمک آموزشیتون و نکات کنکوری اون مبحثو یاد بگیرد. در انتهای هر مطالعه فیزیک شما باید تست بزنید و نحوه حل مسائل رو تمرین کنید.

هفته بعد اون درس رو مرور کنید و این بار تست‌های بیشتر و سختری از فیزیک حل کنید و یجور هوش خودتونو به چالش بکشید.

فیزیک از جمله دروسی هست که نیاز به پرکاری در حل تست داره چون خلاقیت در طراحی تست های فیزیک بالاس و شما باید انقدر تست بزنید که تست ها براتون آشنا باشه و اگه تغییری در طراحی سوال دادن شما با این بیس قوی بتونین از عهدش بر بیاید!

فیزیک درس خیلی شیرینی و شما خیلی زود نتیجه این تلاش رو تو آزمون هاتون می بینید! من خودم با همین روش همیشه فیزیک آزمون هام بالای ۸۰ بود و آزمون جامع سنجش و قلم چی رو ۹۳ و ۹۲ زدم

پس به حرف های من اطمینان کن و فقط شروع کن به تلاش کردن

 

دیدگاهتان را بنویسید